תאונות דרכים - תעבורה

חזרה מכתב אישום בתיק מהירות

תאונות דרכים בתעבורה - תאונת דרכים בד"כ לא קורות בכוונה תחילה, העונש הצפוי הוא פסילת רישיון הנהיגה ל- 3 חודשים מינימום.

תאונות דרכים בתעבורה- משטרת ישראל , אגף התנועה באמצעות בוחני משטרה חוקרים את קרות התאונה ומחליטים לאור הממצאים בזירת התאונה, חקירת המעורבים בתאונה, מי אשם בתאונה. לפני חקירה במשטרה מומלץ לפנות לעו"ד עמית כהן. 

תאונת דרכים הינה אחד המקרים בהם אדם נורמטיבי מן הישוב, עלול להיקלע לסיטואציה בה עליו להתמודד עם חוק סדר הדין הפלילי.

במקרים רבים של תאונת דרכים קיימת חובת פסילה מינימלית של 3 חודשים. בתי המשפט נוטים להכביד בענישה לתקופה שמעבר לפסילת המינימום.

 

פסילה על ידי קצין המשטרה

המשטרה נוטה לפסול את רישיונו של הנהג, פסילה על ידי קצין משטרה, בין 60 ל- 90 יום, תלוי בחומרת התאונה. כאשר מדובר בתאונת דרכים חמורה עם הרוג/ ים הפסילה יכולה להיות ארוכה יותר, משטרת התנועה יכולה לבקש פסילה של רישיון הנהיגה עד תום ההליכים המשפטיים.

             

פסילה על ידי בתי המשפט 

בעקבות תאונת הדרכים, ולאחר שהמשטרה חקרה את תאונת הדרכים, מוגש לבית המשפט כתב אישום בגין התאונה. העונש תלוי בחומרת האישומים בכתב האישום, אם תאונת הדרכים נגרמה, למשל , עקב אי ציות לתמרור "עצור" או ל"אור אדום ברמזור", רישיון הנהיגה עלול להיפסל לתקופה של 3 חודשים לפחות, פסילת מינימום, בנסיבות אחרות ומחמירות יותר , העונש יהיה אף כבד יותר.

             

תאונת דרכים שכתוצאה מכך נהרג אדם

משטרת התנועה מעבירה את התיקים לפרקליטות המדינה, כאשר היא זו שמגישה את כתב האישום ומנהלת את התיק. הפרקליטות נוטה לבקש מבית המשפט לפסול את הנהג עד לתום ההליכים. נהג אשר מורשע בתאונת דרכים שבה נהרג אדם, בית המשפט יכול להטיל על הנהג עונש מאסר בפועל.

             

תאונות קטלניות

עורך דין לתעבורה צריך לבדוק היטב את זירת התאונה, לבחון את הראיות בתיק המשטרה, לקרוא את המסקנות של בוחן המשטרה. מומלץ לפנות לעורך דין שעוסק אך ורק בתחום התעבורה מיד לאחר קרות התאונה, וזאת על מנת שיהיה ניתן להגיע לזירת התאונה ולבחון אותה מקרוב.

 

התייעצות עם עורך דין לתעבורה לאחר תאונת דרכים

לאחר שמשטרת התנועה חוקרת את נסיבות תאונת הדרכים, ו"לכאורה" נמצא אשם בתאונה הוא מקבל כתב אישום וזמנה לבית המשפט לתעבורה. מי שמייצג את הנהג בבית המשפט לתעבורה הוא עורך דין לתעבורה אשר תחום התמחות שלו העיקרי והיחידי הוא דיני תעבורה. תפקידו של עורך הדין לתעבורה הוא להוכיח שהנאשם נהג על פי החוק, לחפש אשם תורם לתאונה, לבדוק את הממצאים של בוחן התנועה ועוד... על מנת להוכיח זאת צריך לשכור את שירותי עורך הדין לתעבורה, אשר עוסק אך ורק בתחום זה.

 

 

לא צריך לחסוך כאשר מדובר ברישיון הנהיגה שלך ! ! !

אם אתה חושב כמוני אז הגעת למקום הנכון. עורך דין עמית כהן מתמחה בעבירות תעבורה מכל סוג, כך שאתה יכול להיות בטוח שהמקרה שלך מטופל באופן אישי על ידי עורך דין עמית כהן, מומחה בתחום התעבורה. קח למשל את המחיר של פסילת רישיון הנהיגה שלך לתקופה ארוכה. אובדן רישיון הנהיגה שלך יכול להוביל לחוסר יכולת לבצע את העבודה שלך, וכתוצאה ישירה מכך אובדן מקום עבודתך והשפעה עצומה על משפחתך ואיכות החיים שלך. 

עלות אובדן רישיון הנהיגה שלך היא הרבה יותר גדולה מהעלות של הגנה עליו.
תן לעצמך את הסיכוי הטוב ביותר של שמירה על רישיון הנהיגה שלך,
התקשר כבר עכשיו לעו"ד עמית כהן, טלפון: 050-7466366.

נהיגה בשכרות

מהירות מופרזת

ביטול פסק דין

תאונות דרכים